Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam izle Full HD
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (29)
8.8 IMDB Puanı 2,105 Görüntülenme

Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam izle Full HD

(ABD)

Yönetmen:

Sidney Lumet

Oyuncular:

Henry Fonda , Lee J. Cobb , Martin Balsam , Joseph Sweeney , Jack Warden
12 Kızgın Adam filminin yönetmeni olarak Sidney Lumet adlı filmciyi görüyoruz. Sidney’in yönetmen koltuğunda ilk defa oturduğu filmidir. 1957 yılında ABD tarafından yayına hazırlanan bir filmdir.Filmin dramatik unsurlar içerdiğini izleyince görebilirsiniz. Reginald Rose' un oyunundan uyarlama yapılarak sinemaya aktarılan bir filmdir.
Fragman 2 3 4 5 6

Reklamı Geç
30

12 Kızgın Adam izle

12 Kızgın Adam filminin yönetmeni olarak Sidney Lumet adlı filmciyi görüyoruz. Sidney’in yönetmen koltuğunda ilk defa oturduğu filmidir. 1957 yılında ABD tarafından yayına hazırlanan bir filmdir.Filmin dramatik unsurlar içerdiğini izleyince görebilirsiniz. Reginald Rose’ un oyunundan uyarlama yapılarak sinemaya aktarılan bir filmdir.

Filmin konusu ; Bir öldürme olayını kimin yaptığının mahkeme kararıyla bulunmaya çalışırken davada öldürülen adamın katilinin çocuğu olup olamadığı hakkında karar birliğine varamayan hakimlerin jüri kararından etkilenmesiyle bir türlü sonuca varmakta güçlük çekerler.Filmde işlenen hikaye bu eksende sürer gider.Filmin sinema asıl çekiminde Henry Fonda,LeeJ.Cobb,E.G.Marshall,Martin Balsam,John Fiedler,Jack Klugman ve Edward Binns gibi ouncular oynadı.12 Kızgın Adam 1997’de televizyona uygun şekilde tekrar yayına hazırlandı.Bu sefer William Friedkin’in yönetmenliğini üstlendiği filmde George C. Scott,James Gandolfini,Tony Danza,William Petersen,Ossie Davis,Hume Cronyn, Courtney B. Vance,Armin Mueller-Stahl ve Jack Lemmon adlı kişiler görev aldı.Sinema filminin üzerinde çok fazla bir değişiklil yapmadan televizyona taşındı.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Dan 12 Mann- 12 Kızgın Adam izle Full HD" filmine ait 4 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap