The Ridiculous
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.0 IMDB Puanı 1 Yorum 4,492 Görüntülenme

The Ridiculous

(2015 ABD)

Yönetmen:

Frank Coraci

Oyuncular:

Adam Sandler, Nick Nolte, Harvey Keitel, Danny Trejo, Luke Wilson, Rob Schneider, Terry Crews, Jorge Garcia, Taylor Lautner, Steve Zahn

Reklamı Geç
30

The Ridiculous

1996 Fransız yapımı olan The Ridiculous filminde 18. Y.y. da sosyal statülerin dünya ya gelinen aileye göre yüksek ya da alçak olarak belirlendiği, adaletsiz sosyal düzene ışık tutulmakta. Aristokrat sınıfının yozlaşmışlığı zemin alınarak anlatılan öykü 1738 yılında yaşanmakta.
Türkiye’de Gülünç İlişkiler ismiyle Vizyona giren film Kral 16. Luis Döneminde geçmekte. Kralın sarayı etrafında yaşanan trajik bir o kadar da komik olaylar, ışık tuttuğu dönemin kasvetini dağıtarak filmi komedi tarzına çevirmekte.

ridiculous-six

The Ridiculous Türkçe İzle

Gregoire Ponceludon asil sınıfında dünyaya gelmiştir. Ancak Ponceludon etrafındaki diğer asilerden çok farklıdır. O yoksulların yaşadığı adaletsizliklere ve kötü hayat şartlarına karşı gayet duyarlı bir asildir. Zaman zaman yaşanılan bu sıkıntılarla ilgili çözüm yolları bulmaya çalışan ve fikir üreten kahramanımızın bu halleri etrafı tarafından yadırganmaktadır. Onu derinden üzen ve düzelmek istediği en önemli mesele köylülerin kanalizasyon sistemleridir. Köylülerin kanalizasyon sistemleri düzgün olmadığı için onların zaten kötü olan yaşam koşulları daha kötü hale gelmekte ve bu yüzden sık sık ölümler yaşanmaktadır. Maddi bir varlığa sahip olmadığından köylülere yardım edemeyen genç asil, sonunda çalışıp para kazanarak sorunu çözmeye çalışacaktır. Dönem filmlerine meraklı sinemaseverlerin izlemesinin özellikle tavsiye edilebilecek film imbd puanı 7,5tir. Gösterime girdiği yıl birçok festivalde beyaz perdeye yansıtılan film gösterildiği festivallerden ödüllerle ayrılmıştır. Akademi Ödüllerinde Yabancı Dildeki En İyi Film kategorisinde ödüllendirilmiştir.

indir-1

The Ridiculous Türkçe İzle

The Ridiculous  filminde yönetmenliğini Patrice Leconte’nin yaptığı filmin başrol Oyuncuları; Charles Berling, Jean Rochefort, Fanny Ardant dır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Resimler

  "The Ridiculous" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Zaten üye misin? Giriş Yap

  Yorumlar (1)