Seni Seviyorum Hedi Fragman
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
105 Görüntülenme

Seni Seviyorum Hedi Fragman


Reklamı Geç
30

2016 Belçika – Tunus yapımı olan seni seviyorum hedi buram buram dram kokan filmlerden. Filmin sanatsal boyutuda oldukça etkileyici bir film ortaya koyuyor. Filmin yönetmen koltuğunda Mohamed Ben Attia oturuyor filmin sadece yönetmeni değil aynı zamanda senaristi de olan Mohemed Ben Attie kültürel çatışmaları filminde oldukça güzel bir şekilde işlemiş.  88 dakikalık bu dram filminin oyuncularıda oyunculuklarını filmde hakkıyla yerine getirmişler. Filmin başrol oyuncuları olan, Hakim Boumsaoudi, Sabah Bouzouita, Omnia Ben Ghali, Rym Ben Messaoud ve Majd Mastoura sergiledikleri oyunculuklarıyla izleyiciyle filmin duygusal yönden seyirciye geçmesini başarıyla sağlamışlar.

Seni-seviyorum-hedi-filmi

Filmin fragmanını izlerken kültürler arası çatışmanın ve filmin sanatsal boyutunun ne kadar derinlerde olduğunu görebiliyorsunuz. Seni seviyorum hedi filmin konusu ise şöyle, Tunusta yaşayan hedi bir araba firmasında çalışmaktadır. Hedi, herzaman söylenilen şeyleri her zaman olduğu gibi yapmış, toplumun koyduğu kuralların, gelenek ve göreneklerin ötesine asla çıkmamıştır. Tüm kararları hedinin annesi olan baya onun kararlarını düşünmeden vermiştir.

1 hafta sonraki düğününden sonra karısıyla birlikte yine annesinin evinde yaşamaya devam edecektir. Tam bu sırada hedinin bir iş gezisine çıkması gerekir, iş gezisi için kaldığı otelde özgür ve sıradışı ruhlu Rim’le karşılaşır. Rim ona dünyayı bambaşka bir şekilde gösterecektir. Hedi bundan önce hiç böyle güzel duyguları tatmadığından evdeki yaşamı ve rimi arasında bir tercih yapması gerekecektir.

Seni-seviyorum-hedi-2016

Filmdeki arada kalışlar, toplumsal normların ötesine geçebilmek için nelerden vazgeçilebileceği gibi bir sürü tema vardır. Filmiz izlerken siz de hedinin ne yapması gerektiği konusunda çaresiz kalacak hatta kendinizi onun yerine koyacaksınız.  Seni seviyorum hedi insanın gerçekten ne istediğini anlaması gerektiği konusunda kendinizi sorgulamanıza yol açıyor. Film komedi iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Resimler

  "Seni Seviyorum Hedi Fragman" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Zaten üye misin? Giriş Yap