Sarıkamış Çocukları izle Yerli Film 2017
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8,585 Görüntülenme

Sarıkamış Çocukları izle Yerli Film 2017

(2017 - Türkiye)

Yönetmen:

Mutlu Karadoğan
Kolordular Enver Paşa’nın emrindedir ve askerlerimiz Sarıkamış’a ilerleme emri alır. Sarıkamış’da hava -39 derecedir ve askerlerimiz bu çetin hava şartları karşısında çaresizdir. Sonrası ise, tamamen bir facia. Birçok askerimiz Sarıkamış’da soğuktan dolayı can vermiştir.

Sarıkamış Çocukları Full izle


Reklamı Geç
30

Sarıkamış Çocukları izle

Tarihimizin en yürek burkan olaylarından biri olan Sarıkamış olayını ele alan Sarıkamış Çocukları, 24 Şubat 2017 yılında vizyona girecek. 1. Dünya savaşı esnasında Rusya’nın hakimiyetinde bulunan Sarıkamış(Kars’da), İttihatçılar tarafından geri alınmak istenir. Bu grubun başında da Enver Paşa vardır. Türkiye için yeni kapıların açılması, müttefik Almanya’ya destek verilmesi ve oradaki birlikleri yok ederek, işgal altındaki Kars ve Ardahan şehirlerini kurtarmak amacı ile bu bölgeye askeri sevkıyat yapılır.

Enver Paşa Erzurum’a gider ve Köprüköy, Erzurum’da ki iki taburu denetler. Bu orduların komutanı, Enver Paşa’ya durumun vahim olduğunu; o zamanki mevsimin taarruza uygun olmadığını belirtir; ama Enver Paşa bu uyarıları dikkate almaz ve savaş emri verir.


9. – 10. -11. Kolordular Enver Paşa’nın emrindedir ve askerlerimiz Sarıkamış’a ilerleme emri alır. Sarıkamış’da hava -39 derecedir ve askerlerimiz bu çetin hava şartları karşısında çaresizdir. Sonrası ise, tamamen bir facia. Birçok askerimiz Sarıkamış’da soğuktan dolayı can vermiştir.

Sarıkamış Çocukları Full izle

Tarihimizin kara lekelerinden biri olan Sarıkamış Harekatını ele alan Sarıkamış Çocukları yerli filmini sitemiz üzerinden hd kalitede izleyebilirsiniz. Filmin yönetmen koltuğunda, Mutlu Karadoğan oturmakta. Ozan Ağaç’ın yazdığı bu filmin yapımcılığını ise, Mustafa Özmete üstlenmiş. 110 dakika boyunca, izleyicilerin yüreğini burkacağına inandığımız, bu dram filmini beğeneceğinizi ümit ediyoruz.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Sarıkamış Çocukları izle Yerli Film 2017" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap