Milada izle Full HD Tek Parça
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (74)
1,359 Görüntülenme

Milada izle Full HD Tek Parça

Milada Sansürsüz İzle, Milada Türkçe Dublaj izle, Çok fazla karşımıza çıkmayan türlerden olan başarılı biyografi filmlerinden biri olan Milada filmi Çekoslovakya tarihi, Komünizm, Kadın hakları, İnsan hakları ve politika konularında çok fazla bilgi ve izlenim edinebileceğiniz bir film olarak dikkat çekiyor. Filmde günümüzde dünyaca ünlü bir figür haline gelmiş olan Kadın hakları ve İnsan hakları savunucusu olan Milada Horakova, baş karakter olarak karşımıza çıkıyor. 1948 te gerçekleşen komünist darbede rejim değişikliğine gitmek zorunda kalan Çekoslovakya’nın demokrat kesiminin baş savunucularından Milada Horakova rejime karşı başı dik bir şekilde durur. Komünist rejimi desteklemeyen ve muhalif hareketlerin başında olan Milada Horakova hükümetin dikkatini olumsuz yönde üstüne çeker. Zaten darbe ile başa geçen hükümet uyguladıkları rejimin sarsılmaması için Milada Horakova’yı günah keçisi olarak kullanır ve onu vatan hainliğiyle suçlar.

Reklamı Geç
30Milada Sansürsüz İzle, Milada Türkçe Dublaj izle, Çok fazla karşımıza çıkmayan türlerden olan başarılı biyografi filmlerinden biri olan Milada filmi Çekoslovakya tarihi, Komünizm, Kadın hakları, İnsan hakları ve politika konularında çok fazla bilgi ve izlenim edinebileceğiniz bir film olarak dikkat çekiyor. Filmde günümüzde dünyaca ünlü bir figür haline gelmiş olan Kadın hakları ve İnsan hakları savunucusu olan Milada Horakova, baş karakter olarak karşımıza çıkıyor. 1948 te gerçekleşen komünist darbede rejim değişikliğine gitmek zorunda kalan Çekoslovakya’nın demokrat kesiminin baş savunucularından Milada Horakova rejime karşı başı dik bir şekilde durur. Komünist rejimi desteklemeyen ve muhalif hareketlerin başında olan Milada Horakova hükümetin dikkatini olumsuz yönde üstüne çeker. Zaten darbe ile başa geçen hükümet uyguladıkları rejimin sarsılmaması için Milada Horakova’yı günah keçisi olarak kullanır ve onu vatan hainliğiyle suçlar. Yıllarca kadın hakları üstüne çalışmış olan demokrat görüşlü siyasetçi Milada Horakovayı 30 yaşındaki bir kadın hakim sorgulayacaktır. Duruşma sonunda idam kararı verilen Milada 1950 yılında 49 yaşındayken asılarak idam edilir. Arkasında bir çocuk, bir eş ve bir onun ilham olduğu bir sürü bilinçli birey bırakan Milada tarihe damgasını vuracaktır.
Dünyaca ünlü film değerlendirme sitesi olan IMDB tarafından 10 üzerinden 5,5 puan alan Milada filmi anlattığı konu sayesinde bir çok kişiye ilham olmayı başarmıştır. Filmin başrolünde Milada Horakova’ya Ayalet Zurer hayat veriyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap