Kervan 1915 Yerli Fragman
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
224 Görüntülenme

Kervan 1915 Yerli Fragman

(2017 Türkiye)

Yönetmen:

İsmail Güneş

Oyuncular:

Meriç Başaran, Mehmet Usta, Murat Han, İpek Tuzcuoğlu, İbrahim kendirci

Reklamı Geç
30

Kervan 1915 Yerli Fragman

Kervan 1915 filminin konusu, 1915 senesinin Haziran ayında Giresun ilinin meydanında 200 kişinin bir araya gelmesiyle oluşan bir kafile eşyaları ortada bir halde bekleyişlerini sürdürmektedir. Bu 200 kişinin oluşturduğu kafile çocuklardan ve Ermeni kadınlardan oluşmaktadır. Savaş sürerken onlar göç etmek için hazır bekliyorlardır. Bu göç edecek olan kafilenin göç edebilmesini sağlamak için yapılan ihaleyi ise Katırcı Selim üstlenmiş ve bunun için de Murat’ın önüne geçmiştir. 200 kişilik topluluk bundan sonra kervan olarak Halep’e giden yola doğru yola çıkarlar.

indir

Kervan 1915 Fragman İzle

Hayganuş adlı orta yaşlı bir kadın bu kafilede yer almaktadır ancak Karadeniz’de eşini arkada bıraktığından bir avuç suyu da yanına almak istemiş ve bunu kızı Suzan’a teslim etmiştir. Diğer yandan savaş, göç yapılan yolu ıssızlaştırmış ve işleri daha da zora koymuştur. Yol dağlara doğru uzandıkça yükselir ve kafiledeki bulunan çocuklar, hamile olan kadınlar sağlık sıkıntıları yaşamaktadır. Üzerine bir de hava şartları sertleşir. Bütün bu hengâmenin içinde Hayganuş’un kızı Suzan ve kafileden sorumlu Ahmet’in arasında hiç beklenmedikleri bir kıvılcım yükselecektir.

222198

Kervan 1915 İzle

Yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu da İsmail Güneş’in üstlendiği film Kervan 1915 filmi, I. Dünya Savaşı esnasında yaşanan Ermeni tehcirini insan hikâyeleri eşliğinde sinemaya taşımayı amaçlıyor. Kervan 1915 filminin başrollerinde Meriç Başaran, Mehmet Usta, Murat Han, İpek Tuzcuoğlu ve İbrahim kendirci yer alıyor. Film bir tarih filmi olarak vizyona geliyor

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Kervan 1915 Yerli Fragman" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap