FİNDİNG ALTAMİRA
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 199 Görüntülenme

FİNDİNG ALTAMİRA

(2016)

Yönetmen:

Hugh Hudson

Oyuncular:

Antonio Banderas, Golshifteh Farahani, Rupert Everett, Clément Sibony, Pierre Niney

Finding Altamira İzle


Altamira mağarası’nı 1879 yılında İspanya’ nın kuzeyinde yer alan Santillana Del Mar yakınında Marcelino (Antonio Banderas) keşfetmiştir. Bu keşif insanlık tarihini yeniden boyutlandıracak bir keşifdir. Çünkü; Adem ve Havva’dan önce bu mağarada yaşayanlar olduğu sanılmaktadır. Altamira mağarası’ nın içi tarih öncesinden kalma duvar resimleri ve motifleri ile ünlenmiştir.

Reklamı Geç
30Finding Altamira (2016) Fragman paylaşan: Filmkomedi.com
mv5bmtuymjeznje5ml5bml5banbnxkftztgwntq0oda2ote-_v1_sy1000_cr007041000_al_

Finding Altamira İzle

Altamira mağarası’nı 1879 yılında İspanya’ nın kuzeyinde yer alan Santillana Del Mar yakınında Marcelino (Antonio Banderas) keşfetmiştir. Bu keşif insanlık tarihini yeniden boyutlandıracak bir keşifdir. Çünkü; Adem ve Havva’dan önce bu mağarada yaşayanlar olduğu sanılmaktadır. Altamira mağarası’ nın içi tarih öncesinden kalma duvar resimleri ve motifleri ile ünlenmiştir. Bu mağara’ nın insanlık tarihine kadar tarihi yapısı’ nın bozulmamasının sebebe ise ışık, toprak gibi doğal etmenlerin yıpratıcı etkilerinin bu mağaraya ulaşamamasından kaynaklanıyor. Çünkü mağara bu tür doğal etmenlerin yıpratıcı etkisinden korunaklıdır. Bu yapının “Solutrean” Uygarlığı ile “Magdalenian” uygarlığı’ ndan kaldığı tahmin edilmektedir. Bu uygarlıklar’ ın M.Ö. 30.000 ya da M.Ö. 20.000 arasında bu bölgede yaşadıkları tahmin edilmektedir.
finding_altamira_2016_11272810
Yönetmen koltuğunda Hugh Hudson’ un yönettiği ve Başrollerinde Antonio Banderas, Golshifteh Farahani, Rupert Everett, Clément Sibony, Pierre Niney’ in oynadığı dram ve tarih konularının işlendiği bu film bizi 97 dakikalık bir tarih serüvenine doğru sürükleyecek.
İzleyelim, Görelim…

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "FİNDİNG ALTAMİRA" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap