Ezeli Rekabet izle Türkçe Altyazılı Tek Parça
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (183)
7,0 IMDB Puanı 4,414 Görüntülenme

Ezeli Rekabet izle Türkçe Altyazılı Tek Parça

Ezeli Rekabet izle, Ezeli Rekabet türkçe altyazılı izle, Ezeli Rekabet filmi izleyicilerini 1973'lü yıllara götürecek ve o yıllarda oynanan ve tarihe geçmiş bir tenis maçını izleyicilerine aktaracak. 1973'de Boby Riggs ile Billie Jean King bir tenis maçında karşılaşır. Bu maçı özel kılan şey ise taraflardan birinin kadın, birinin de erkek olmasıdır. Taraflardan biri Bobby Riggs'dir ve eski şampiyon olarak Dünyanın en iyisi olarak gösterilir. Muhteşem bir hayatı ve şöhreti vardır; ama bu hayatı risk altındadır. Bu yüzden bu maç onun için hayati derece de önem kazanmaktadır. Billie ise bir erkekle karşılaşacaktır; ama o bu duruma aldırış etmez ve bu maça çok iyi hazırlanır. Bu ikilinin müsabakası tarihe en çok izlenen spor maçı olarak geçmiştir ve bunun en büyük nedeni de bir erkek ile bir kadının çok önemli bir maçta karşı karşıya gelmesidir.

Reklamı Geç
30


Ezeli Rekabet izle, Ezeli Rekabet türkçe altyazılı izle, Ezeli Rekabet filmi izleyicilerini 1973’lü yıllara götürecek ve o yıllarda oynanan ve tarihe geçmiş bir tenis maçını izleyicilerine aktaracak. 1973’de Boby Riggs ile Billie Jean King bir tenis maçında karşılaşır. Bu maçı özel kılan şey ise taraflardan birinin kadın, birinin de erkek olmasıdır. Taraflardan biri Bobby Riggs’dir ve eski şampiyon olarak Dünyanın en iyisi olarak gösterilir. Muhteşem bir hayatı ve şöhreti vardır; ama bu hayatı risk altındadır. Bu yüzden bu maç onun için hayati derece de önem kazanmaktadır. Billie ise bir erkekle karşılaşacaktır; ama o bu duruma aldırış etmez ve bu maça çok iyi hazırlanır. Bu ikilinin müsabakası tarihe en çok izlenen spor maçı olarak geçmiştir ve bunun en büyük nedeni de bir erkek ile bir kadının çok önemli bir maçta karşı karşıya gelmesidir.

Bu maçın bir de diğer boyutu vardır. O da o dönemde kadınların üzerlerinde ki baskı. Bu baskıya karşı dimdik ayakta duran Billie eşinin desteğini tamamen arkasına alır ve tüm baskılara rağmen kurumlara erkekler ile kadınların aynı ücreti alması adına adeta bir savaş içine girer. Cinsiyet ayrımcılığını çok iyi bir şekilde ele alan Ezeli Rekabet filmi, özellikle de hikayesi ile ön plana çıkan bir film olarak dikkat çekiyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap