Djam izle Tek Parça
6.5
Sizin Oyunuz:
Oylama: 6.5 /10 (37)
486 Görüntülenme

Djam izle Tek Parça

Djam full izle, Djam yabancı film izle Yönetmen koltuğuna sinema alanında yönetmenlik dışında; senaryo yazarlığı, oyunculuk ve yapımcılık işleriyle uğraşan, filmlerinde genellikle çingene azınlığı teması çizen ünlü Fransız yönetmen Tony Gatlif oturuyor. Türkiye - Yunanistan arasında geçen film müzikal bir yolculuğu anlatıyor. Filme adını veren Djam, teknelerini onaracak nadir bulunan bir parçayı bulmak için eski bir denizci olan amcası Kakourgos tarafından İstanbul'a gönderilir. Djam, insani yardım gönüllüsü olarak çalışan, parasız ve kimsesiz 18 yaşındaki Avril ile tanışır. Cömert ve kararsız olan Djam onu dost edinir ve birlikte İstanbul’dan Midilli Adası’na doğru umut ve müzikle dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Reklamı Geç
30


Djam full izle, Djam yabancı film izle Yönetmen koltuğuna sinema alanında yönetmenlik dışında; senaryo yazarlığı, oyunculuk ve yapımcılık işleriyle uğraşan, filmlerinde genellikle çingene azınlığı teması çizen ünlü Fransız yönetmen Tony Gatlif oturuyor. Türkiye – Yunanistan arasında geçen film müzikal bir yolculuğu anlatıyor. Filme adını veren Djam, teknelerini onaracak nadir bulunan bir parçayı bulmak için eski bir denizci olan amcası Kakourgos tarafından İstanbul’a gönderilir. Djam, insani yardım gönüllüsü olarak çalışan, parasız ve kimsesiz 18 yaşındaki Avril ile tanışır. Cömert ve kararsız olan Djam onu dost edinir ve birlikte İstanbul’dan Midilli Adası’na doğru umut ve müzikle dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Ruhunda esen her rüzgâra şarkı söylettiren bir kız ve ona yoldaş olan bir dost farklı coğrafyalar farklı insanlar ve müzikal ortamların eksik olmadığı bir film. Sayılarını bilmediğimiz kimsenin de umursamadığı mültecilerin karaya vuran patlak bot ve can yeleklerinden olmuş çöplüğü andıran yığınların, ekonomik kriz, mülteciler, aile, eğlence, deniz, müzik ve insan arasına sınır çekilen toprakların arada kalmış hikâyeleri Fransız yönetmen Gatlif bakış açısıyla vurgulanmış. İflas edenler, karaya vuran mülteciler, hepsinin gerçekliğiyle, dansıyla, müziğiyle anlatıldığı bir tatlı film. Önemli bir kısmının İstanbul’da geçtiği galasını 2017 Mayıs sonu Cannes’da yapan bir bölümünde Türk müzik grubu Cümbüş Cemaati’n de çalıp oynadığı ve “Blue” belgeselinin yapımcısı olarak da dikkatleri çeken Suzan Güverte, dünya çapında bir yönetmenle çalışmaktan mutluluk duyduğu sürükleyici bir sanat örneği niteliğinde.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap