Distorted izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6,7 IMDB Puanı

Distorted izle izle

Distorted Yahudilerin güvenini kazanarak onların paha biçilemez eşyalarının savaş sonuçlanana kadar güvende tutulacağına dair sözler veren ve Yahudileri Nazi toplama kamplarına gönderen Hollandalı bir suçluydu. Nazi Almanyasında SS kuvvetleriyle birlikte çalıştı. İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra kendisini ölmüş gibi gösterip bir süre saklanan Riphagen, Yahudilere ailt olan malları bir bankaya yatırdı ve karısıyla çocuğunu arkasında bırakarak Arjantin'e kaçtı. Daha sonralarda paha biçilemez mücevherleri almak için Avrupa'ya geri döndü. 1973 yılında, İsviçre'de özel bir sağlık kliniğinde öldü.
Fragman 2 3 4 5 6

Reklamı Geç
30


Distorted izle

Distorted Yahudilerin güvenini kazanarak onların paha biçilemez eşyalarının savaş sonuçlanana kadar güvende tutulacağına dair sözler veren ve Yahudileri Nazi toplama kamplarına gönderen Hollandalı bir suçluydu. Nazi Almanyasında SS kuvvetleriyle birlikte çalıştı. İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra kendisini ölmüş gibi gösterip bir süre saklanan Riphagen, Yahudilere ailt olan malları bir bankaya yatırdı ve karısıyla çocuğunu arkasında bırakarak Arjantin’e kaçtı. Daha sonralarda paha biçilemez mücevherleri almak için Avrupa’ya geri döndü. 1973 yılında, İsviçre’de özel bir sağlık kliniğinde öldü.

Distorted izle

İkinci Dünya Savaşı sırasında bu Hollandalı kurnaz hainin yaptıklarını anlatan ve soyadını taşıyan filmde AndriesRiphagen’iJeorenvanKoningsbrugge canlandırıyor. Yönetmenliğini PieterKuijpers’in yaptığı filmin hikayesini sinemaya uyarlayan isimler ise Thomassvan der Ree, Paul Jan Nelissen ve ValerioPolloni. Hollanda yapımı olan filmde Koningsbrugge dışında BritteLagcher, Kay Greidanus, HuubSmit, Lisa Zweerman ve Peter Blok gibi isimler yer alıyor.
Filmde Holanda yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden olan ve tarihe ateşli bir Yahudi avcısı olarak geçen DriesRiphagen, kurnaz, vicdansız ve tehditkâr bir düzenbaz olarak anlatılmış. Bir Nazi işbirlikçisi olarak, Riphagen, Yahudilerin saklandığı yerleri bulup değerli eşyalarına el koymakla görevliydi. Mücevher, Mülk ve nakit olarak küçük servetlere konmak için şantaj yapan Riphagen, sonradan Yahudi ailelerin saklandıkları yerleri Almanlara ihbar ederek onları kaderleriyle başbaşa bırakıyordu. Sadece gizlice direniş saflarında savaşan Jan vanLiempd (Kay Greidanus) isimli genç polis bu oyunu görür. Bu sosyopat savaş suçlusunu devirme planları, dokunulmazlığı bulunan Riphagen’in peşinde yıllarca süren kelle avını gayretle sürdürmesi sonrasında ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşür.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap