Dedemin insanları yerli komedi
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 320 Görüntülenme

Dedemin insanları yerli komedi

(2011 Türkiye)

Yönetmen:

Çağan Irmak

Oyuncular:

Hümeyra, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola,Yiğit Özşener, Çetin Tekindor, Durukan Çelikkaya

Reklamı Geç
30

Dedemin insanları yerli komedi

Dedemin insanları Filmi Ozan, Ege Bölgesi’nin sevimli ve minik bir sahil kasabasında geniş ailesiyle birlikte yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Ailesi günümüzde Yunanistan’a bağlı Girit Adası kökenlidir. Ozanın dedesi Mehmet Bey vakti zamanında değişim ile Türkiye’ye göçme durumunda kalmış Giritli göçmen bir adamdır. Bu nedenle mahallede Ozan’a seslenirken arkadaşları gavur diye hitap etmektedir. Dışlanmaktan oldukça korkan Ozan gavurluğu reddedip Biz Türküz! diye arkadaşlarına, ailesine ve dedesine kafa tutmaktadır.

indir-2

Dedemin insanları İzle

Yaşadıkları sahil kasabasının saygın kişilerinden olan Mehmet Bey ise etrafındaki herkese el uzatan, yardımsever biridir ve torununun bu haline üzülmektedir. Kendisi de daha 7 yaşında küçük bir çocukken Girit’ten İzmir’e mübadele etmek zorunda kalmış olan Mehmet Bey, şimdi ise torununa atalarının doğduğu toprakları, geçmişini ve içinde gizlediği özlemi Ege’nin mavi sularına bırakmış olduğu şişeler yardımı ile anlatacaktır.

indir-1

Dedemin insanları Filmi İzle

Dedemin insanları Filmi Yönetmen Çağan Irmak, Babam ve Oğlum ile başarılı olduğu sahalara, Dedemin İnsanları filmi ile dönüyor. Ay Yapım ve Most Production’un yapımcılığını yaptığı, Çağan Irmak’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Dedemin İnsanları filmi, küçük bir kasabada yaşayan Ozan ve dedesi sayesinde, bir ülkenin ve bir ailenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Filmin mübadele senelerine uzanan hikayesi I. Dünya Savaşı’nın sebep olmasıyla değişen ve parçalanan hayatları beyazperdeye taşıyor. Çekimleri 2011’de tamamlanan filmin kadrosunda ise başta Çetin Tekindor ve Durukan Çelikkaya gelirken, Hümeyra, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola ve Yiğit Özşener olmak üzere birçok ünlü isim yer alıyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Dedemin insanları yerli komedi" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap