Dabbe Yerli Film
5.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.0 /10 (1)
5.2 IMDB Puanı 623 Görüntülenme

Dabbe Yerli Film

(2006 Türkiye)

Yönetmen:

Hasan Karacadag

Oyuncular:

Ümit Acar, Zeynep Hasdal Çolakoğlu, Ebru Aykaç, Fulya Candemir
Fragman Tek Part Alternatif Part

Reklamı Geç
30

Dabbe Yerli Film

Türkiye yapımı olan Dabbe 1 filmi 10 Şubat 2006 tarihinde gösterime girmiştir. Gerilim ve korku türünün özelliklerini senaryosunda barındıran filmin yönetmenliğini yapan isim Hasan Karacadağ’dır. Türk korku filmleri kategorisinde en iddialı yapımlardan olan filmin oyuncu kadrosunu oluşturan isimler ise şöyledir; Kağan Girgin, Ebru Aykaç, Ümit Acar, Serdar Özer ve Murat Seviş. Gerilim ve korku içerikli filmin izlenme süresi ise 100 dakikadır.

dabbe-3

Dabbe 1 İzle

Dabbe 1 filmi oldukça ses getiren yerli yapımlardan bir tanesi olma özelliği taşımaktadır. Filmin konusu ise oldukça ilgi çekicidir. Amerika Birleşik Devletlerinde esrarengiz intiharlar zinciri yaşanmaktadır. Birbirlerinden bağımsız insanlar korkunç şekillerde intihar ederler. Bu esrarengiz ve korkunç intihar salgını bir süre sonra Türkiye’de görülmeye başlanır. İlk intihar vakası ise İzmir’de yaşanmıştır.

dabbe-1

Dabbe1 Full İzle

Tarık isminde ki genç uzunca bir süre internet ile yakın temas içerisinde yaşar daha sonra adeta sessizliğe gömülen Tarık bir gece oldukça kötü bir şekilde kendisini öldürür. Polis tarafından Tarık’ın intiharı incelemeye alınır. İntihar eden gencin en yakın üç arkadaşı olan Hande, Cem ve Sema’yı sorguya alırlar. Bir süre sonra bu üç arkadaşa oldukça tuhaf görüntüler ve mailler gelir. Üstelik mailleri gönderen kişi ise kısa zaman önce intihar eden arkadaşları Tarık’tır. Hande olayın peşini bırakmaz ve derin bir araştırma içerisine girer.
Dabbe 1 filmi oldukça kaliteli bir kurguya ve senaryoya sahip mutlaka izlenmesi gereken korku filmlerindendir.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Dabbe Yerli Film" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap