Ali Biyografi İzle

Önceki Film <<
Sonraki Film >>
261
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Ali Biyografi İzle

Ali Biyografi İzle

Yakın tarihte kaybettiğimiz boks dünyasının unutulmaz ismi Muhammed Ali’nin hayatının anlatıldığı, biyografi de Ali gerek boks severlerin gerekse de Ali hayranlarının yoğun ilgi gösterdikleri filmdir. Film o döneme ait olan önemli maçların arkadaşları tarafından anlatılmaktadır.Efsanevi boksörün hayatını kaybetmesi üzerine yeniden izlenmesi gereken bir biyografidir.

Muhammed-Ali-biyografi

Muhammed Ali, önceki adı: Cassius Marcellus Clay Jr. (17 Ocak 1942; Louisville, Kentucky – 3 Haziran 2016;Phoenix, Arizona), Amerikalı Müslüman profesyonel boksör. Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali, kariyeri boyunca yaptığı maçların yalnızca 5 tanesini kaybetmiştir.
Muhammed Ali, kişilik olarak çok büyük ve karakterli bir isimdi. Örneğin, 1960 Roma Olimpiyatları’ndan döndükten sonra, bir lokantada yalnızca beyazlara servis yapıldığını öğrenince, bu ırkçı uygulamayı protesto etmek için olimpiyattan kazandığı altın madalyasını Ohio Nehri’ne attı. Bu sayede konuya ilgi çekmiş, güçlü karakterini de tüm insanlara yansıtmıştı. 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda ise, nehre attığı bu madalyanın yerine, bir başka altın madalya kendisine verildi. Ali’nin Vietnam Savaşı’na karşı olduğu, uğrunda hapis cezasına çarptırıldığı barışçıl yanı da, bir başka unutulmayan özelliği olmuştur.

Muhammed-Ali-izle
2001 yılında, Hollywood tarafından hayatı filme alınan Muhammed Ali, Will Smith’in kendisini canlandırması ile, Ali isimli sinema filminde yeni nesile tanıtıldı.

Ali Biyografi Full Hd İzle

Tür: 2016 Filmleri 2016 Türkçe Dublaj Full Hd Film izle

Etiketler: , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?