A Hologram For The King (Kral İçin Hologram) Film İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
166 Görüntülenme

A Hologram For The King (Kral İçin Hologram) Film İzle


Reklamı Geç
30

Not: Bir önceki yazımız olan Hayalet Avcıları 3 İzle – Ghostbusters İzle Türkçe Dublaj İzle başlıklı makalemizide okumanızı tavsiye ederiz.

Vizyona girdiği andan itibaren ilgili platformlar ve eleştirmenlerden geçer not almayı başarmış filmlerden olan A Hologram For The King, Dave Eggers’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanmış bir içsel yolculuk ve kendini bulma çabası olarak tanımlanabilmektedir.

Tom-Hanks

Günümüz teknolojisinin mevcut şartlar altından aslında ne kadar yersiz ve yetersiz kaldığını oldukça başarılı bir şekilde izleyici ile buluşturan film, kapital rekabetin zaman ve mekan tanımaması ile ilgili de güzel bir örnek teşkil ediyor. Başroldeki Tom Hanks’in usta oyunculuğu ile harmanlanan film, zorlama konulardan uzak ve izlenebilir kurgusu ile de oldukça çarpıcı bir yapım haline geliyor.

Filmin konusu ise, son finansal ataklarından birini gerçekleştirmek üzere olan bir işadamının etrafında şekilleniyor. 54 yaşında bir işadamı olan Alan Clay, iflasın eşiğine gelmiştir ve büyük maddi sıkıntılar çekmektedir. Bilgi işlem endüstrisine yönelik fikirlerini kazanca çevirmek amacıyla genç bir ekip ile birlikte Suudi Arabistan’a giden Clay, burada hiç beklemediği durumlar ile karşılaşacaktır.

A-Hologram-For-The-King

Suudi Kral Abdullah’a sunmak amacıyla geliştirilen yeni Amerikan teknolojisi karşısında, beklenmedik Çin rakiplerle karşılaşan Clay, kendi geleneksel düşünce yapısının artık bir kazanç sağlamadığını da tecrübe edecektir. Kral’ı beklerken Suudi Arabistan zorlu iklim şartları ile mücadele eden Alan Clay; bir anda oluşan rekabet ortamı içerisinde kendi iç dünyasına yolculuk etme fırsat bulacak, ve gerek çalışma hayatı gerekse de ailevi yaşantısı içerisinde yapmış olduğu hataları gözden geçirme şansına sahip olacaktır. Oldukça oryantalist bir atmosfere sahip olan film, başarılı çekim tekniği ile izleyicisini o atmosferi yaşatmayı da garanti ediyor.Filmkomedi iyi seyirler diler…

Oldukça başarılı isimlerin yer aldığın filmin kadrosu ise şu şekilde oluyor :

Tom Hanks (Alan Clay)

-Sarita Choudhury (Dr. Zahra Hakem)

-Alexander Black (Youssef)

-Sidse Babett Knudsen (Hanne)

-Tom Skerritt (Ron Clay)

-Ben Whishaw (Dave)

-Khalid Laith (Karim Al-Ahmad)

-Jane Perry (Ruby Clay)

Yönetmen : Tom Tykwer

Senaryo : Tom Tykwer, Dave Eggers

Yapımcı : Stefan Arndt, Gary Goetzman, Uwe Schott

Süre : 98 Dk.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Resimler

  "A Hologram For The King (Kral İçin Hologram) Film İzle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Zaten üye misin? Giriş Yap