12 Kızgın Adam izle Full HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.8 IMDB Puanı 238 Görüntülenme

12 Kızgın Adam izle Full HD

(ABD)

Yönetmen:

Sidney Lumet

Oyuncular:

Henry Fonda , Lee J. Cobb , Martin Balsam , Joseph Sweeney , Jack Warden
12 Kızgın Adam filminin yönetmeni olarak Sidney Lumet adlı filmciyi görüyoruz. Sidney’in yönetmen koltuğunda ilk defa oturduğu filmidir. 1957 yılında ABD tarafından yayına hazırlanan bir filmdir.Filmin dramatik unsurlar içerdiğini izleyince görebilirsiniz. Reginald Rose' un oyunundan uyarlama yapılarak sinemaya aktarılan bir filmdir.
Fragman Tek Parça HD

Reklamı Geç
60

12 Kızgın Adam izle

12 Kızgın Adam filminin yönetmeni olarak Sidney Lumet adlı filmciyi görüyoruz. Sidney’in yönetmen koltuğunda ilk defa oturduğu filmidir. 1957 yılında ABD tarafından yayına hazırlanan bir filmdir.Filmin dramatik unsurlar içerdiğini izleyince görebilirsiniz. Reginald Rose’ un oyunundan uyarlama yapılarak sinemaya aktarılan bir filmdir.

Filmin konusu ; Bir öldürme olayını kimin yaptığının mahkeme kararıyla bulunmaya çalışırken davada öldürülen adamın katilinin çocuğu olup olamadığı hakkında karar birliğine varamayan hakimlerin jüri kararından etkilenmesiyle bir türlü sonuca varmakta güçlük çekerler.Filmde işlenen hikaye bu eksende sürer gider.Filmin sinema asıl çekiminde Henry Fonda,LeeJ.Cobb,E.G.Marshall,Martin Balsam,John Fiedler,Jack Klugman ve Edward Binns gibi ouncular oynadı.12 Kızgın Adam 1997’de televizyona uygun şekilde tekrar yayına hazırlandı.Bu sefer William Friedkin’in yönetmenliğini üstlendiği filmde George C. Scott,James Gandolfini,Tony Danza,William Petersen,Ossie Davis,Hume Cronyn, Courtney B. Vance,Armin Mueller-Stahl ve Jack Lemmon adlı kişiler görev aldı.Sinema filminin üzerinde çok fazla bir değişiklil yapmadan televizyona taşındı.

12 Kızgın Adam Türkçe Dublaj izle

Venedik Film Festivalinde filme bu yeni yapım özele layık görülmüştür.Dağıtıcı firma olarak United Artist’i görmekteyiz.Film siyah beyaz yapımlar arasında yerini almıştır.Filmin Görüntü yönetmeni Boris Kaufmandır. Kurgusunu ise Carl Lerner yaptığını görüyoruz.Filmde çok fazla mekan ve set arayışı olmadığını görürsünüz.Ayrıca insanlar adlarını kullanmadan birbiriyle iletişime geçiyor.Film 12 adamın suçluyu bulmak için tartışma ve kızgınlıkları olduğundan bu isim seçilmiştir. 12 Kızgın Adam filminde İngilizce dili kullanılmıştır. Filmin süresi 96 dakika kadar süren bir zaman dilimidir.

Bir önceki yazımız olan Soraya’yı taşlamak izle Tek Parça HD başlıklı filmimizde Soraya’yı taşlamak filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "12 Kızgın Adam izle Full HD" filmine ait 3 adet görsel bulundu.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap